Aktualności

Strona 1 z 8, wszystkich 106, wyświetlone 1 do 15

Regionalny System Ostrzegania
Regionalny System Ostrzegania
Aplikacja mobilna Regionalny System Ostrzegania (RSO) – aplikacja powstała z inicjatywy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji we współpracy z Telewizją Polską S.A.
 
DAJ ŻYĆ !!!!, NIE WYPALAJ TRAW !!!
DAJ ŻYĆ !!!!, NIE WYPALAJ TRAW !!!
Okres wiosny jak co roku charakteryzuje się tym, iż wiele osób - mimo grożących za to kar - przystępuje do wypalania łąk, pastwisk i nieużytków rolnych. Osoby te twierdzą, że zabiegi takie użyźniają glebę. Nic bardziej mylnego.
 
Pożar sadzy w kominie, zagrożenia.
Pożar sadzy w kominie, zagrożenia.
Osoby które w wyniku pożaru lub zatrucia tlenkiem węgla utraciły najbliższych oddałyby wszystko, aby żyli. Czy koszt inwestycji 80 -100 zł w czujkę autonomiczną to duża inwestycja w nasze bezpieczeństwo. Niektórzy już takiej możliwości nie mają, w przeciwieństwie do Nas. My mamy. Dlatego tutejsza komenda apeluje: pamiętajmy o okresowych przeglądach przewodów dymowych i wentylacyjnych oraz instalujmy czujki dymu i tlenku węgla i zachęcajmy do tego innych.
 
„Bezpieczne zimowisko – otwarte strażnice 2015”
„Bezpieczne zimowisko – otwarte strażnice 2015”
W związku z rozpoczynającymi się feriami oraz z myślą o dzieciach i młodzieży wypoczywających zarówno w zorganizowanych formach jak i pozostających w domach, tutejsza komenda organizuje akcję zwiedzania strażnicy jednostki ratowniczo – gaśniczej PSP w Limanowej w ramach akcji „Bezpieczne zimowisko – otwarte strażnice 2015”.
 
„Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga”
„Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga”
XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich.
 
WAŻNA informacja dla mieszkańców powiatu limanowskiego !!!!!!!
WAŻNA informacja dla mieszkańców powiatu limanowskiego !!!!!!!
W celu zapewnienia podstawowej opieki zdrowotnej dla mieszkańców powiatu, Komenda Powiatowa PSP w Limanowej zamieszcza poniżej wykaz przychodni i lekarzy realizujących PODSTAWOWĄ OPIEKĘ ZDROWOTNĄ na terenie powiatu limanowskiego,
 
Awaryjne zatrzymanie kolei - ćwiczenia
Awaryjne zatrzymanie kolei - ćwiczenia
 
Powołanie bryg. Janusza Kurzeji na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Limanowej
Powołanie bryg. Janusza Kurzeji na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Limanowej
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej ma nowego komendanta. Stanowisko, zajmowane do 30 czerwca tego roku przez st. bryg. Grzegorza Janczego, który odszedł na emeryturę po 35 latach służby, objął z dniem 1 września br. dotychczasowy zastępca komendanta, bryg. Janusz Kurzeja.
 
Ćwiczenia Grupy Ratownictwa Wysokościowego
Ćwiczenia Grupy Ratownictwa Wysokościowego
W dniu 3 września odbyły się ćwiczenia SGRW z obsługi GPS oraz ewakuacji z drzew.
 
Powódź- Kasinka Mała
Powódź- Kasinka Mała
W nocy 6 sierpnia 2014r. na skutek intensywnych, nawalnych opadów deszczu nad miejscowością Kasinka Mała, doszło do gwałtownego przyboru wód w potoku Kasiczanka przepływającym przez centrum wsi (jak wskazują ślady w niektórych miejscach poziom wody wzrósł o około 5 m ponad stan normalny).
 
Powiatowe Obchody „Dnia Strażaka 2014”
Powiatowe Obchody „Dnia Strażaka 2014”
W niedzielę 29 czerwca br. Strażacy Powiatu Limanowskiego uczestniczyli w Powiatowych Obchodach „Dnia Strażaka 2014”. Tegoroczne obchody znacznie się różniły od pozostałych nie tylko ze względu na nietypowy termin związany z majową powodzią. Święto strażaków połączone zostało z odejściem na emeryturę dotychczasowego Komendanta Powiatowego PSP w Limanowej st. bryg. Grzegorza Janczego. Komendanta Powiatowego żegnali nie tylko strażacy z Powiatu Limanowskiego, ale także nadbrygadier Andrzej Mróz Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz samorządowcy i mieszkańcy powiatu.
 
VIII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Sportowo Pożarniczych
VIII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Sportowo Pożarniczych
28 czerwca 2014 r. na stadionie KS Turbacz w Mszanie Dolnej przeprowadzono VIII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Sportowo Pożarniczych z terenu Powiatu Limanowskiego.
 
Otwarte strażnice
Otwarte strażnice
„Dni Ochrony Przeciwpożarowej – otwarte strażnice” Miesiąc maj jest okresem w którym, obchodzone są Dni Ochrony Przeciwpożarowej. W ramach obchodów oraz w związku z akcją „ Dni Ochrony Przeciwpożarowej – otwarte strażnice ” tutejsza Komenda organizuje akcję zwiedzania strażnic JRG. Proponujemy dzieciom i młodzieży zwiedzanie jednostek ratowniczo – gaśniczych w czasie którego będą miały możliwość zapoznania się z sprzętem i działalnością Państwowej Straży Pożarnej. Chętnych do skorzystania z naszej oferty prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia się na określony termin. Telefon kontaktowy - 18 3379989.
 
XVI Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży - „Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w Twoim domu będzie bezpiecznie!”
XVI Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży - „Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w Twoim domu będzie bezpiecznie!”
„Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w Twoim domu będzie bezpiecznie!” - ogłaszamy XVI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży W Polsce średnio rocznie wybucha ok. 150 tys. pożarów, w wyniku których śmierć ponosi ponad 500 osób, a kolejnych kilka tysięcy zostaje rannych. Najwięcej, bo ponad 400 osób rocznie, tj. ok. 80% wszystkich ofiar śmiertelnych, ginie w obiektach mieszkalnych (w mieszkaniach i domach prywatnych), czyli w miejscach, gdzie ludzie czują się najbezpieczniej. Tragedie ludzkie bywają często następstwem niewiedzy, warto więc, aby nawet najmłodsi wiedzieli co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w naszych domach. Ideą tegorocznego konkursu jest zainteresowanie młodego pokolenia tematem szeroko rozumianego bezpieczeństwa (nie tylko pożarowego), kształtowanie właściwych postaw oraz podnoszenie świadomości zagrożenia, z jakim każdy z nas może spotkać się w codziennym życiu. Temat konkursu 2013/2014 dotyczy bezpieczeństwa w domach i mieszkaniach. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w Twoim domu będzie bezpiecznie!” Zgodnie z regulaminem, do Komendy Głównej PSP trafią prace plastyczne wybrane wcześniej w szkołach (podczas eliminacji szkolnych). Centralna Komisja Konkursowa wybierze spośród nich prace finałowe oraz przyzna wyróżnienia. Terminy, ilość prac oraz kategorie konkursowe (w tym klasa i wiek uczestnika) określa regulamin. W tegorocznej edycji nie przewiduje się eliminacji powiatowych i wojewódzkich, informacja o konkursie ukaże się na stronach internetowych komend wojewódzkich, powiatowych i miejskich PSP oraz, w miarę możliwości, także na stronach Urzędów Wojewódzkich. Kategorie konkursowe obejmują uczniów klas I-VI szkoły podstawowej, gimnazjów oraz szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych (do 18 roku życia). W swoich pracach uczestnicy mogą skorzystać z porad zamieszczonych na odwrocie kalendarza plakatowego KG PSP na 2014 rok, które dotyczą bezpieczeństwa w naszych domach. Szkoły są obowiązane do przysłania wybranych prac do Komendy Głównej PSP najpóźniej do 7 maja 2014 r. (z załączonymi protokołami). SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE! ŻYCZYMY POWODZENIA! W imieniu organizatora: Joanna Matusiak st. specjalista w Wydziale Informacji i Promocji Komendy Głównej PSP e-mail: jmatusiak@kgpsp.gov.pl
 
Egzamin dla strażaków ratowników OSP!!!!!
Egzamin dla strażaków ratowników OSP!!!!!
w dniu 26 października 2013r. w KP PSP w Limanowej odbędzie się egzamin z zakresu ratownictwa technicznego
 
<< previous
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 next >>
 
Strona używa COOKIES, korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.