Aktualności

Strona 1 z 7, wszystkich 97, wyświetlone 1 do 15

Powódź- Kasinka Mała
Powódź- Kasinka Mała
W nocy 6 sierpnia 2014r. na skutek intensywnych, nawalnych opadów deszczu nad miejscowością Kasinka Mała, doszło do gwałtownego przyboru wód w potoku Kasiczanka przepływającym przez centrum wsi (jak wskazują ślady w niektórych miejscach poziom wody wzrósł o około 5 m ponad stan normalny).
 
Powiatowe Obchody „Dnia Strażaka 2014”
Powiatowe Obchody „Dnia Strażaka 2014”
W niedzielę 29 czerwca br. Strażacy Powiatu Limanowskiego uczestniczyli w Powiatowych Obchodach „Dnia Strażaka 2014”. Tegoroczne obchody znacznie się różniły od pozostałych nie tylko ze względu na nietypowy termin związany z majową powodzią. Święto strażaków połączone zostało z odejściem na emeryturę dotychczasowego Komendanta Powiatowego PSP w Limanowej st. bryg. Grzegorza Janczego. Komendanta Powiatowego żegnali nie tylko strażacy z Powiatu Limanowskiego, ale także nadbrygadier Andrzej Mróz Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz samorządowcy i mieszkańcy powiatu.
 
VIII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Sportowo Pożarniczych
VIII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Sportowo Pożarniczych
28 czerwca 2014 r. na stadionie KS Turbacz w Mszanie Dolnej przeprowadzono VIII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Sportowo Pożarniczych z terenu Powiatu Limanowskiego.
 
Otwarte strażnice
Otwarte strażnice
„Dni Ochrony Przeciwpożarowej – otwarte strażnice” Miesiąc maj jest okresem w którym, obchodzone są Dni Ochrony Przeciwpożarowej. W ramach obchodów oraz w związku z akcją „ Dni Ochrony Przeciwpożarowej – otwarte strażnice ” tutejsza Komenda organizuje akcję zwiedzania strażnic JRG. Proponujemy dzieciom i młodzieży zwiedzanie jednostek ratowniczo – gaśniczych w czasie którego będą miały możliwość zapoznania się z sprzętem i działalnością Państwowej Straży Pożarnej. Chętnych do skorzystania z naszej oferty prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia się na określony termin. Telefon kontaktowy - 18 3379989.
 
XVI Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży - „Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w Twoim domu będzie bezpiecznie!”
XVI Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży - „Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w Twoim domu będzie bezpiecznie!”
„Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w Twoim domu będzie bezpiecznie!” - ogłaszamy XVI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży W Polsce średnio rocznie wybucha ok. 150 tys. pożarów, w wyniku których śmierć ponosi ponad 500 osób, a kolejnych kilka tysięcy zostaje rannych. Najwięcej, bo ponad 400 osób rocznie, tj. ok. 80% wszystkich ofiar śmiertelnych, ginie w obiektach mieszkalnych (w mieszkaniach i domach prywatnych), czyli w miejscach, gdzie ludzie czują się najbezpieczniej. Tragedie ludzkie bywają często następstwem niewiedzy, warto więc, aby nawet najmłodsi wiedzieli co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w naszych domach. Ideą tegorocznego konkursu jest zainteresowanie młodego pokolenia tematem szeroko rozumianego bezpieczeństwa (nie tylko pożarowego), kształtowanie właściwych postaw oraz podnoszenie świadomości zagrożenia, z jakim każdy z nas może spotkać się w codziennym życiu. Temat konkursu 2013/2014 dotyczy bezpieczeństwa w domach i mieszkaniach. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w Twoim domu będzie bezpiecznie!” Zgodnie z regulaminem, do Komendy Głównej PSP trafią prace plastyczne wybrane wcześniej w szkołach (podczas eliminacji szkolnych). Centralna Komisja Konkursowa wybierze spośród nich prace finałowe oraz przyzna wyróżnienia. Terminy, ilość prac oraz kategorie konkursowe (w tym klasa i wiek uczestnika) określa regulamin. W tegorocznej edycji nie przewiduje się eliminacji powiatowych i wojewódzkich, informacja o konkursie ukaże się na stronach internetowych komend wojewódzkich, powiatowych i miejskich PSP oraz, w miarę możliwości, także na stronach Urzędów Wojewódzkich. Kategorie konkursowe obejmują uczniów klas I-VI szkoły podstawowej, gimnazjów oraz szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych (do 18 roku życia). W swoich pracach uczestnicy mogą skorzystać z porad zamieszczonych na odwrocie kalendarza plakatowego KG PSP na 2014 rok, które dotyczą bezpieczeństwa w naszych domach. Szkoły są obowiązane do przysłania wybranych prac do Komendy Głównej PSP najpóźniej do 7 maja 2014 r. (z załączonymi protokołami). SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE! ŻYCZYMY POWODZENIA! W imieniu organizatora: Joanna Matusiak st. specjalista w Wydziale Informacji i Promocji Komendy Głównej PSP e-mail: jmatusiak@kgpsp.gov.pl
 
Egzamin dla strażaków ratowników OSP!!!!!
Egzamin dla strażaków ratowników OSP!!!!!
w dniu 26 października 2013r. w KP PSP w Limanowej odbędzie się egzamin z zakresu ratownictwa technicznego
 
Protokół końcowy z naboru do służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej.
Protokół końcowy z naboru do służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej.
Protokół końcowy z naboru do służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej na stanowisko stażysta w służbie przygotowawczej - docelowo starszy ratownik.
 
Protokół z III i IV etapu naboru do służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej.
Protokół z III i IV etapu naboru do służby w Komendzie Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej.
Protokół z III i IV etapu naboru do służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej na stanowisko stażysta w służbie przygotowawczej - docelowo starszy ratownik.
 
Protokół z II etapu naboru do służby w KP PSP Limanowa
Protokół z II etapu naboru do służby w KP PSP Limanowa
Protokół z II etapu naboru do służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej na stanowisko stażysta w służbie przygotowawczej (docelowo starszy ratownik)
 
Protokół z odwołania dotyczącego I etapu naboru do służby w KP PSP Limanowa
Protokół z odwołania dotyczącego I etapu naboru do służby w KP PSP Limanowa
Protokół z odwołania dotyczącego I etapu naboru do służby w Komendzie Powiatowej PSP w Limanowej na stanowisko stażysty w służbie przygotowawczej (docelowo - starszy ratownik)
 
Protokół z I etapu naboru do służby w KP PSP Limanowa
Protokół z I etapu naboru do służby w KP PSP Limanowa
Protokół z I etapu naboru do służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej na stanowisko stażysta w służbie przygotowawczej (docelowo starszy ratownik) .
 
Zbędne i zużyte składniki majątku.
Zbędne i zużyte składniki majątku.
Komenda Powiatowa PSP w Limanowej informuje, iż posiada zbędne i zużyte składniki majątku ruchomego do nieodpłatnego pozyskania przez jednostki organizacyjne PSP i OSP, zgodnie z wykazem zawartym w załączniku. Jednostki zainteresowane pozyskaniem zawartych w załączniku składników majątku proszone są o składanie wniosków w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20.09.2013 r.
 
Szkolenie w Pisarzowej
Szkolenie w Pisarzowej
W dniu 21.08.2013r. strażacy tut. Jednostki przeprowadzili szkolenie z zakresu ratownictwa medycznego dla dzieci uczestniczących w kolonii w miejscowości Pisarzowa.
 
Nabór do służby w KP PSP Limanowa
Nabór do służby w KP PSP Limanowa
OGŁOSZENIE O NABORZE KANDYDATÓW DO SŁUŻBY W KOMENDZIE POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W LIMANOWEJ NA STANOWISKO STAŻYSTA W SŁUŻBIE PRZYGOTOWAWCZEJ (DOCELOWO STARSZY RATOWNIK) Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej 34-600 Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 43, ogłasza nabór do służby w Państwowej Straży Pożarnej w zawodzie strażaka Państwowej Straży Pożarnej na stanowisko stażysta w służbie przygotowawczej docelowo starszy ratownik w ramach posiadanego 1 wolnego wakatu w systemie służby 24 godz. służby / 48 godz. wolnych po służbie. Kandydaci do służby w Państwowej Straży Pożarnej – spełniać muszą, stosownie do postanowień art. 28 i art. 34 ust.4 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (tekst jednolity: Dz. U. z 2009 r. Nr 12, poz. 68 ze zm.) – następujące kryteria podstawowe: 1) posiadać obywatelstwo polskie, 2) być nie karanym za przestępstwo – także przestępstwo skarbowe, 3) korzystać z pełni praw publicznych, 4) posiadać wykształcenie co najmniej średnie, 6) legitymować się bardzo dobrym stanem zdrowia, tj. zdolnością fizyczną i psychiczną, konieczną do pełnienia tej służby, Główne obowiązki i zadania stawiane kandydatom do służby w Komendzie Powiatowej PSP w Limanowej: 1. bezpośredni udział w działaniach ratowniczo – gaśniczych w czasie walki z pożarami oraz likwidacji miejscowych zagrożeń w ramach określonych obowiązków; 2. utrzymanie powierzonego sprzętu, odzieży osobistej i mienia w czystości pełnej sprawności technicznej; 3. aktywne uczestnictwo w szkoleniach zawodowych i ćwiczeniach; 4. udział we wszystkich pracach gospodarczych na terenie jednostki macierzystej; 5. pełna znajomość danych taktyczno – technicznych sprzętu oraz środków będących na wyposażeniu jednostki. 6. pełnienie wyznaczonych funkcji w ramach służby wewnętrznej, 7. przestrzeganie zasad bhp, 8. poddawanie się okresowym badaniom lekarskim i psychologicznym, Pozostałe istotne informacje zawarte są w treści zamieszonego w załączeniu ogłoszenia.
 
Egzamin dla strażaków - ratowników OSP!!!!!
Egzamin dla strażaków - ratowników OSP!!!!!
W dniu 20 lipca 2013r. (sobota) w Komendzie Powiatowej PSP w Limanowej zostanie przeprowadzony egzamin teoretyczny i praktyczny dla strażaków ratowników OSP powiatu limanowskiego uczestniczących w szkoleniu podstawowym – część II. (dotyczy kursu prowadzonego w Limanowej) – obecność obowiązkowa.
 
<< previous
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 next >>
 
Strona używa COOKIES, korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.