Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej

Porozumienie pomiędzy Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej a Towarzystwem Ziemi Mszańskiej

12 września 2019

W dniu 10 września 2019r. zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy KPPSP w Limanowej reprezentowaną przez mł.bryg. Wojciecha Frączka a Towarzystwem Ziemi Mszańskiej reprezentowanym przez Pana Franciszka Dziedzinę.

Współpraca ta będzie polegała na wsparciu montażu czujek tlenku węgla i czujek gazu na terenie miasta i gminy Mszana Dolna przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej. Pomoc ta głównie będzie skierowana do osób starszych.

Czujka tlenku węgla w pomieszczeniu pomoże wykryć obecność „czadu”. Urządzenie nie jest drogie a prawidłowo zainstalowane może uratować nam życie, emitując głośny sygnał dźwiękowy ostrzeże przed niebezpieczeństwem.

Przypominamy:

Czad, czyli tlenek węgla, powstaje podczas procesu niecałkowitego spalania materiałów palnych. Ma silne właściwości toksyczne. Jest bezwonny, bezbarwny i pozbawiony smaku. Jest lżejszy od powietrza dlatego też gromadzi się głównie pod sufitem. Objawy towarzyszące zatruciu czadem to m.in. bóle i zawroty głowy, duszność, senność, osłabienie oraz przyspieszona czynność serca.

Autor: KP PSP Limanowa

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie